Artvin Bungalov Evleri, Artvin Arhavi Mençuna Konakları Fiyat 2021

Artvin Bungalov Evleri, Artvin Arhavi Mençuna Konakları Fiyat 2021

Artvin bungalov evleri

  Artvin Bungalov Evleri

Artvin, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin cennet köşelerinden biri. Bu klişeleşmiş bir söz gibi kulağa çalınsa da burayı görenler hak verecektir. Bu ifadedeki övgüyü tam anlamı ile hak eden bir yerdir Artvin. Arhavi’den Hopa ve Sarp’a kadar kıyı şeridi boyunca Karadenizin hırçın dalgalarının yarattığı muhteşem bir doğa yanında, iç taraflarda Murgul, Yusufeli, Ardanuç, Şavşat ve Borçka’nın el değmemiş, göz alıcı muhteşem doğal güzellikleri, gelenleri büyülemeye devam ediyor. Örneğin Karadeniz Bölgesinin en büyük şelalesi olan Mençuna Şelalesi yakınlarındaki Artvin bungalov evleri, bu bölgeyi keşfederken konaklanacak en güzel yerlerden biri.

Artvin Bungalov Evleri Özelliği

      Aslında buraya yolu düşenlerin Artvin konaklama için, bu ahşap Artvin bungalov evleri çok güzel bir seçenektir. Bugün büyük şehirlerin beton yığınları arasında yaşam sürmek zorunda kalan insanlar, Artvin bungalov evlerinde toprağı hissetmek, çimenlerde yürümek, ağaçların kokusunu duymak, çiçeklerin en güzeline dokunmak ve taze otlara yalın ayak basmak imkanı bulmaktadır.
Özellikle Arhavi çevresinde Artvin bungalov evleri bu bölgeye özgü ahşap yapılar arasında estetik ve rahatlık bakımından bambaşka duygular yaratmaktadır. Bu bölgede ahşap pansiyonlar, ahşap oteller, ağaç evler ve ahşap butik oteller dikkat çekiyor. Ağacın doğallığı eşsiz bir işçilikle birleşerek, burada doğanın el değmemişliğini en çarpıcı şekilde ortaya koymaktadır.

Artvin Gezilecek Yerler

          Gece boyunca çam, meşe, kayın kokulu bu odalarda derenin sesini dinlemenin ve kuş cıvıltıları içinde uyanmanın keyfini Artvin bungalov evlerinde konaklama dışında hiçbir yerde bulamazsınız. Artvin Arhavi bungalov evlerde konaklayıp Çifte Osmanlılar zamanında yapılmış Çifte kemer köprülere yürüme mesafesindedir. Ayni şekilde Mençuna şelalesi hemen bungalovlarımızın karşısında olup yine yürüme mesafesindedir. Ayrıca Dünya doğayı koruma vakfı tarafından 1999 yılında acil korunması gereken 100 orman arasından biri olan Kamilet vadisini gezebilirsiniz.

Artvin gezilecek yerler açısından o kadar zengin olmasına rağmen galiba tanıtım eksikliği yüzünden çok fazla turist çekemiyor. Oysa buradaki doğal zenginlik sayılır gibi değil. Çevresi yoğun ağaçlarla çevrili Borçka Karagöl’ü anlatmak değil, görmek gerek. Buradan başlayarak Gürcistan’a kadar uzanan Maçahel Vadisi muhteşem bir vadidir. Bu vadide beş yüz yıllık ağaçları görmek mümkün. Kısaca Artvin gezilecek yerler o kadar çok ki.

Artvin’de Bungalov Evleri Keyfi Yaşayın..!

          Artvin’de gerek Şavşat Karagöl Bungalov evleri gerekse de Borçka Karagöl bungalov evleri ahşap otantik yapısıyla görenleri hayran bırakıyor. Dağların modern yaşamdan sakladığı bu doğal güzellikler, Artvin dağ evleri arayanlar için bulunmaz fırsatlar sunuyor. Yayla turizminin gittikçe canlandığı bu bölgede ahırlardaki hayvanların sesini duymak, kokusunu hissetmek, sütünü içmek, yumurtasını yemek ve eşsiz lezzetli etlerini tatmak inanılmaz keyif veren deneyimlerdir. Bu uçsuz bucaksız, eşsiz güzellikteki yaylaların ve buzul göllerinin, İsviçre Alpler’inden hiçbir farkı yok. Bugüne kadar görülmemiş kır çiçeklerini görmek, ya da insanı şaşkına çeviren yağmur ormanlarının içine girmek istemez misiniz?

Mençuna Konakları

     Kısaca Artvin’de bütünüyle doğanın içinde olmak büyük mutluluktur ve Artvin tatil yerleri gelenleri karşılamaya  hazır. İşte bunlardan biri de Mençuna Konakları. Burası iki doğal malzeme, ağacın ve taşın muhteşem birlikteliğini sunan Artvin bungalov evleri tarzında inşa edilmiş ve gelenlere inanılmaz bir konfor ve rahatlık sunan bir tesis. Kamilet Vadisi’nde bulunan Mençuna Konakları, dere, şelale ve ormana bakan manzarası ile eşsiz bir konaklama imkanı sunuyor.

         Kamilet Vadisi, çok değil, daha 5-10 yıl öncesine kadar çok az kişi tarafından biliniyordu. Yaban hayatı sevenler için bu kadar el değmemiş doğal alanlar, artık ülkemizde sayılıdır. Mençuna Konakları, bu heyecan verici doğayı görmek isteyenlere, bekledikleri konforu sunan bir tesistir. Üst katlarda, çocuklu aileler veya arkadaş çiftler için düşünülmüş iki bağımsız oda bulunuyor.

5 thoughts on “Artvin Bungalov Evleri, Artvin Arhavi Mençuna Konakları Fiyat 2021

  1. “Ölmeden önce görülmesi gereken yerler listesi” ; “Ruhunuzu dinlendirebileceğiniz birkaç mekan” ; Anlatılmaz, yaşanır.” … vs gibi klişe cümleler vardır ya işte tam da böyle yerleri tarif için kullanılır. Çok zahmetli yolculuklarla ulaşıp, harikuladeliğine tanık olduktan sonra siz de zahmetsizce kendinizi yukarıdaki haklı klişeye teslim edebilirsiniz. Tabiat güzel, işletme doğayla uyumlu, sahipleri Nazım Usta”nın Karadeniz insanını tasviri gibi. Kısaca gidip görün kardeşim.

  2. Artvin bungalov evlerinde konaklama yapmak için mutlaka mençuna konaklarını yerinde görmenizi tavsiye ederim.

  3. Mençuna konakları Artvin bungalov evleri arasında en güzel bungalov evleridir. En uygun fiyat seçenekleri yanında müşteri memnuniyeti ön plandadır. Mençuna konaklarında konaklama yaparak, konaklamanın hemen karşısındaki Mençuna şelalesine en yakın konaklama ve oteldir. Mençuna şelalesiyakınlarında başka konaklama evi ve yeri yoktur. Yine çifte kemer köprülere 3 km uzaklıktaki Mençuna konaklarından yürüyerek araç yolundan köprülere ulaşmanız mümkündür. Bunun yanında Ayder yaylasının günübirlik gidebilir Ayder yaylalarını gezebilirsiniz. Artvin Mençuna konaklama ve otellerinden Borçka Karagöl‘e 70 km uzaklıkta, Şavşat Karagöl otel ve konaklama yerlerine de günübirlik gidip gelme şansınız vardır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.