Kategoriler
Artvin Otelleri

Artvin Oteller

Artvin Oteller ve fiyatları hakkında bilgi

Artvin Oteller

Batısında Rize, doğusunda Ardahan, kuzeyinde Gürcistan, güneyinde Erzurum olan Artvin ili, Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık 168000’i geçkindir. Yayla içerisindeki şenlikleriyle de bilinen Artvin’e gidip yaylalarını görmeden geri dönülmez. Mutlaka görülmesi gereken Artvin yaylaları; Mersivan Yaylası, Bilbilan Yaylası, Şavşat-Karagöl, Sahara Yaylası, Borçka Karagöl ve Arsiyan Yaylası’dır. Aynı zamanda Hatila Vadisi Milli Parkı, Maçahel-Gorgit-Efeler Tabiatı Koruma Alanları ve Sahara-Karagöl Milli Parkı da görülmeye değerdir. Milli park bakımından da oldukça zengin seçeneklere sahiptir. Bu bakımdan Atvin’de konaklayacak yerler ve Artvin oteller doğa harıkası bölgede oldukça önemli bir yere sahiptir.

Artvin’de Ne Yapılır?

Birçok kişinin yapmak için geldiği etkinlikler arasında; rafting, nehir kayağı ve kano gibi sporları bulunmakla birlikte, en hızlı akan nehirlerden birisi olan Çoruh Nehri de buradadır. Dağ sporları tutkunları için bir doğa güzelliği olan ve yeşilin her tonunu içerisinde barındıran, zengin içeriği ile Kaçkar Sıradağları da Artvin ilinde yer alır. Dağ, orman, göl, akarsu ve yayla dendiği zaman akla mutlaka gelen illerin başında bulunmaktadır.

Artvin’de Yapılacak Aktiviteler Nelerdir?

Artvin‘de mutlaka yapılması gereken aktiviteler denince akla gelen diğer fikirler; Kültür Turizmi, Yayla Turizmi, Kamp ve Karavan Turizmi, Akarsu Turizmi, Dağ ve Doğa Yürüyüşleri, Sportif Olta Balıkçılığı, Kuş Gözetleme, Bitki İnceleme, Jeep Safari Turizmi, Milli Parklar ve Tabiat Parkları, Sağlık Turizmi ve İnanç Turizmi sayılabilir. İl içerisinde farklı zevklere ve ihtiyaçlara hitap eden birçok aktivite imkanı yer alır. Aktivitelerin hem yapılması de hem de yapanların izlenmesi de misafirler için cezbedici olacaktır.

Bu özellikleri ile her yıl hem yerli hem de yabancı birçok turist şehri ziyaret etmektedir. Sahip olduğu turizm gücü ve iyileşen fırsatları ile Artvin’de konaklama da her geçen gün artmaktadır. Artvin’de il merkezinde ve etraftaki ilçelerde çok fazla otel ve konaklama tesisi yer alır. Artvin oteller kent oteli, tatil oteli ve butik otel gibi farklı seçenekler bulunuyor.

Artvin’e doğa turizmi için gelen misafirler, özellikle yaylalar ile yakın olan Artvin otellerinden birisini tercih etmelidir. Bu anlamda doğayı yakından görebilmek adına en çok Artvin yayla oteller tercih edilir. Aynı zamanda il merkezine yakın olunması için Artvin merkezde bulunan otellerde de konaklamak mümkün. Bu nedenle konaklama ile ulaşım arasındaki mesafeler ve diğer konularda ziyaretçiler zorluk yaşamayacaktır. Genel olarak her yerinde özel araç ile de dolaşmak mümkündür. Doğal ortamlarında yürüyüşü tercih etmek ve özellikle otel yolunun bu şekilde orman içerisinden devam etmesi, ziyaretçiler açısından daha keyifli olacaktır.

Artvin Oteller Fiyat

Artvin oteller hem miktar hem de özellikleri ile tatilciler için yeterli seçenekler sunar. Aynı zamanda her bütçeye uygun şekilde de otel bulmak mümkün. Farklı kültür ve dinlere tanıklık eden bir şehir olduğu için yurt dışından da çok ziyaretçisi olmaktadır. Bu nedenle konaklama seçenekleri oldukça fazla tutulmaktadır. Artvin il merkezinde olmakla birlikte, Artvin Arhavi oteller, Borçka’da, Şavşat’ta Artvin Hopa otelleri ve diğer bütün ilçelerde konaklamaya uygun oteller bulunabilir. Artvin’deki oteller fiyat ve diğer konularda her zaman müşterilerine yardımcı olmaktadır. İhtiyaç olabilecek tüm donanımlar da konaklamalar içerisinde mevcuttur.

Artvin otellerinin neredeyse tümü yeşilin içerisinde yer almaktadır. Otel haricinde pansiyon olarak da birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Çoğu işletme için her bütçeye uyacak fiyat seçeneklerinin yer aldığı söylenebilmekle birlikte, en uygun Artvin otel fiyatları kent otellerine ve pansiyonlara aittir. Fiyatlar her sezonda hemen hemen aynıdır. Genel olarak 50 TL ile 300 TL arasında değişiklik göstermektedir. Artvin otelleri iletişim bilgileri aracılığı ile de bilgi alınabilir. Artvin otelleri‘nde konaklama yapmak isterseniz erken rezervasyon yaparak indirimlerden yararlanmanızı öneririz.

“Artvin Oteller” için 3 yanıt

Artvin otelleri, Artvin bölgesi ve ilçeleri olan hopa, borçka, arhavi, murgul, kemalpaşa, ardanuç, yusufeli ve şavşat ilçelerindeki konaklama yerleridir. Artvin otel ve pansiyonlarda son dönemlerde ciddi artış göstermiştir. Bu artış Artvin bölgesine gelen turistler nazara alındığında ahşap yapı ve konaklama evleri ve yerleri de buna paralel artış göstermiştir.

Doğu Karadeniz’in en hoş kentlerinden biri olan Artvin’in beşinci büyük ilçesi olan Arhavi, son yıllarda bölge turizminde önemli bir rol oynuyor. Yemyeşil ormanları ve mavinin tonlarının harmanlandığı suları, nehirleri ile görülmeye değer bir yeşil cennet Arhavi.

Doğu Karadeniz Dağları’nın kuzeyine yaslanmış bir ilçe Arhavi, Karadeniz’in bütün özelliklerini bir anda seriveriyor misafirlerinin önüne. Yemyeşil yaylaları, Çoruh Nehri’nin hırçın akan suları, yüksek dağları, Karadeniz’in sımsıcak insanları ve lezzetli yemekleri ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir köşe.

Arhavi’nin tarihi de Artvin ili ile benzerlik gösteriyor. Yaklaşık altı bin yıllık geçmişi ile Artvin Arhavi, köklü bir medeniyete sahip. Bugün bu topraklarda tarihin izlerini görebilirsiniz.

Geçmişte Bizans’tan Selçuklulara ve Osmanlılara kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Arhavi’de, bilhassa son yıllarda tarihi ve turistik faaliyetler önem kazanmış ve artış göstermektedir. Tertemiz plajları ve köklü tarihi ile bilhassa ulaşım problemlerinın da giderek çözülmesi ile Karadeniz Bölgesi tatilcilerinin uğrak yeri olmaya başlamıştır Arhavi. Ayrıca Artvin Arhavi’de, Karadeniz Bölgesi’nin en kapsamlı etkinliği sayılan Arhavi Kültür ve Sanat Festivali düzenlenmektedir. 1973 yılından beri düzenlenen ve bölgenin en eski etkinliği de kabul edilen festival, önceleri farklı bir tarihteyken günümüzde eylül ayında düzenleniyor. Her yıl ünlü sanatçıların da sahne aldığı festival aracılığı ile bölgeye, eylül ayında da birden fazla yerli ve yabancı turist geliyor.

Artvin Arhavi’de giderek gelişen turizm vasıtası ile konaklama tesislerinin sayısı da artmaya başlamış. Özellikle Arhavi’nin yemyeşil yaylarına yapılan, ahşap mimarisi ile doğanın kucağında konumlanmış Arhavi otelleri; konaklamanız için son derece konforlu seçenekler. Bunun dışında Artvin merkezde veya ilçe merkezinde büyükli küçüklı butik oteller ve pansiyonlar da bulabilirsiniz.

İsterseniz Artvin il merkezinde bulunan kent otellerinde veya butik otel ve pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Artvin ve Arhavi butik otellerinin çoğu yılın her dönemi hizmete açıklar. Genellikle oda kahvaltı hizmet verseler de günün her saati lezzetli Karadeniz yemeklerini tatma fırsatınız var. İşletmecileri son derece sıcakkanlı ve güler yüzlü, personel gayet yardımsever. Karadeniz insanının sıcaklığını da görebiliyorsunuz.

Siz de bu yılki Karadeniz gezinize Artvin Arhavi’yi eklemek dilerseniz sitemizi ziyaret etmenizde yarar var. Sitemizde Arhavi butik otelleri, Arhavi otelleri ve Arhavi otel fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. İyi tatiller.

7 gündür Karadeniz’in çeşitli doğal yerlerinde konaklıyorum. Ayder, zigana, uzungöl vs. Gördüğüm en iyi işletme sahibi mençuna konakları oldu. Balkonunuzdan derenin akışını duyabiliyor, su sesi eşliğinde uyuyabiliyorsunuz. 1 gece kaldığım için çok üzgünüm. Ama bir gün mutlaka tekrar gelip burada konaklayacağım. İşletme sahibini bizi en iyi şekilde ağırladığı için çok teşekkür ederim. Karadeniz turunda genelde tur şirketlerinin uğramadığı bir yer ve bu nedenle çok fazla bilinmiyor burası. Ama burayı görmeden karadeniz turu yaptığınızı düşünmeyin sakın. Mutlaka gelip görmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.