Arhavi Bungalov Evleri

Arhavi bungalov evleri
Arhavi bungalov evleri

Arhavi Bungalov Evleri

      İnsanlar artık klasik tatil anlayışından uzaklaşmakta, alternatif tatil arayışlarına yönelmektedir. Beş yıldızlı otellerin sunduğu güneş ve deniz tatili anlayışı artık yerini yayla tatillerine, doğa tatillerine bırakıyor. Arhavi bungalov otel ve ahşap dağ evler ile dağ yayla evlerde konaklama imkanı sunan tesisler gittikçe daha cazip bir hal alıyor. Sadece ülkemizde değil dünyada da artık klasik anlayıştan uzak, konsept tatil arayışı öne çıkmaktadır. Hem mimari görünümleri ile hem de doğanın içinde olma imkanı ile göz dolduran ağaç evler ve bungalovlar, insanlara klasik anlayıştan uzak bir tatil alternatifi sunmaktadır. Artvin Arhavi bungalov evleri de alternatif tatil anlayışının en güzel örnekleridir.

        Ülkemizde de doğayı koruma düşüncesinin ve çevreci hareketlerin öne çıkmaya başlaması, tatil konusunda da insanları ağaç evlere yöneltmektedir. Artvin Arhavi bungalov evleri bu bakımdan hem bölgenin özellikleri hem de ulaşım imkanlarının artması ile birlikte talep görmeye başlamıştır. Üstelik Arhavi bungalov evleri, sadece ağaç ev olma özelliği ile değil, konukların rahat etmeleri için bir ölçüde konfor ve lüksü de içermektedir.

Arhavi Bungalov Evleri Konaklama

      Artvin Arhavi bungalov otel konaklama açısından son yıllarda talep gören bölgelerden biridir. Arhavi, Artvin’in Karadeniz kıyısında yer alan bir ilçesidir. Karadeniz’in incisi olarak kabul edilen Arhavi, gerçekten mavi ile yeşilin buluştuğu bir noktadır. Masmavi ve beyaz köpüklü hırçın Karadeniz ile, kıyıdan itibaren yükselen dağların her tondan yeşili hiçbir yerde bu kadar bir renk cümbüşü yaratamaz. Dağların içinde yer alan sayısız yaylalar, konaklama açısından ayrı cazibe merkezidir ve Artvin yayla evleri konaklama bakımından eşsiz güzellikler sunmaktadır.

          Bugün Doğu Karadeniz Bölgesinde bu yaylalarda ve dağların gizli köşelerinde tatil arayışında olanlara Arhavi’de bungalov evler hizmet vermektedir. Bütünüyle ağaçtan yapılan ve ahşap olan bu evlerin temellerinde ve bazı duvarlarında taş kullanılmaktadır. Arhavi bungalov evler, ağacın ve taşın muhteşem birlikteliğini yansıtır. Bölgenin doğal güzelliğine dokunmayan bir mimari tarzı, giderek yaygınlaşmaktadır. Doğa turizmi yaşamak isteyenler için Arhavi tatil yerleri, çok güzel imkanlar sunmaktadır.

Arhavi Gezilecek Yerler

       Arhavi bungalov evleri ile gezilecek yerler arasında, Kamilet Vadisi ve Mençuna Şelalesi başta geliyor. Kamilet vadisi, bitki çeşitliliği, el değmemiş yaşlı ormanları, yaban hayatı, ve dereleri ile dikkat çekiyor. Özellikle Mençuna Şelalesi bir doğa harikasıdır. Son zamanlarda vadi ve şelalenin adı turizmde daha fazla geçiyor. Vadide Mençuna konakları karşısındaki şelalenin suyu yaklaşık 100 metreden düşüyor. Tabanda ise 200 metrekarelik bir göl oluşturuyor. Kamilet Vadisi’nin girişine gelenler 250 yıllık Çifte Kemer Köprüsü ile karşılıyor. Moloz ve kesme taşlardan inşa edilen bu köprüden geçerek Mençuna Şelalesi’ne ulaşılıyor. Birbirine dik planlanan iki köprüden oluşan Çifte Kemer Köprüsü’nü kimin yaptırdığı bilinmiyor.

Arhavi Bungalov Evleri İletişim

         Bölgedeki Arhavi bungalow evleri işte böylesine bir doğa içinde yer alıyor. Bunlar içinde en fazla tanınanı Mençuna Konakları’dır. Mençuna Konakları, Kamilet Vadisi içinde şelaleye karşı konumlanmış büyüleyici bir atmosfere sahip bir tesistir. Mençuna Konakları iletişim bilgileri şu şekildedir:

  • Adres: Kamilet Vadisi Mençuna Şelalesi Mevkii, No:20, Merkez, Küçükköy, Arhavi – ARTVİN
  • Mobil telefon: (0532) 485 49 58   Sabit Hat : 0466 341 20 30

Arhavi Bungalov tarzı konaklama fiyatları, elbette beş yıldızlı otel fiyatları ile karşılaştırılamaz. Çok daha uygun fiyatlarla konaklama imkanı vardır. Mençuna Konakları fiyat bilgileri de yukarıda verilen iletişim bilgilerinden yararlanarak doğrudan tesisten alınabilir.

Gönderen

Artvin Arhavi Mençuna Konakları

Mençuna Konakları Artvin Kamilet vadisinde ve Mençuna şelalesi karşısında yer alan konaklar müşterilerine tatil imkanları sunuyor. Artvin Arhavi'de ahşap bungalov evleri ile en güzel konaklama evlerini uygun fiyat seçenekleri ile sizlere konaklama imkanları.

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

2 yorumlar

  1. ERSAN YURTSEVER

    Arhavi bungalov evleri, Arhavi’de bungalov konaklama tesisi olarak tek mekan Mençuna Konakları’dır. Mençuna konakları Artvin bungalov evleri arasında bir kaç evlerden biridir. Mençuna şelalesi karşısındaki konaklama tesisi her türlü ihtiyacınıza cevap verecek bçimde dizayn edilmiştir. Artvin konaklama evleri ve yerlerinde en güzel ahşap evlerde muhteşem manzarada huzurun adıdır Mençuna evleri. Güvenilir rezervasyon ve uygun fiyatlarda Mençuna’da tatil yapabileceğiniz bir yer. Artvin Arhavi’de tatil yapmak için erken rezervasyonlarda indirim imkanlari vardır. İyi tatiller…

  2. Mahmut Karahasan

    Artvin’de bungalov evleri denilince en güzelyerlerden biridir Mençuna konakları. Tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.