Artvin Karagöl Bungalov Evleri, Artvin Arhavi Mençuna Konakları

Artvin karagöl bungalov evleri

Artvin Karagöl Bungalov Evleri

              Klasik tatil anlayışından sıkılanlar ve doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için bungalov evler en doğru seçimdir. Ağaç ev olarak da bilinen bu evler tatilcilere değişik bir konaklama deneyimi sunar. Özellikle Artvin bölgesinde bu evlerin en güzel örneklerine rastlamak mümkündür. Artvin Karagöl bungalov evleri bu evler arasında yer alır. Tatilde ihtiyaç duyacağınız her şeye sahip olan ağaç evler doğa ile uyumlu görüntüsüyle tatilcileri kendine hayran bırakır. Artvin Karagöl otel ve Artvin Karagöl dağ evleri hepsi otantik ahşap yapılar ve çok güzel manzaraya sahip evlerdir.

          Artvin bölgesi doğal güzellikler yönünden zengindir ve bungalov evler de bu zenginliğe uyum sağlamaktadır. Şehrin yeşil ile mavinin bir arada bulunduğu bir noktada bulunması ve doğal konaklama seçeneklerine sahip olması tatilcilerin ilgisini çekmektedir. Her mevsimi ayrı güzel olan Artvin’de tatil bungalov evler ile daha da unutulmaz hale dönüşmektedir. Lüks ile konforun bir arada bulunduğu bu evler aynı zamanda ekonomik tatil fırsatları olarak da bilinir. Böylece tatilciler hem maddi hem de manevi yönden huzur bulacaktır. Siz de doğa tatili planlıyorsanız Artvin’e gidebilir ve doğal ağaç evlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Artvin Karagöl Nerede?

            Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili özellikle Borçka ilçesinde bulunan Karagöl ile dikkat çekmektedir. Heyelan gölü olarak bilinen bu gölün ulaşımı oldukça kolaydır. Buraya ulaşım için Artvin Borçka hattında engebeli yollar ve keskin virajlar geçilir. Bu nedenle araç kiralayacak olanların engebeli araziye uygun araç seçmeleri önerilir. Kaynarca köyüne bağlı olan Karagöl etrafında kamp alanları vardır. Buraları gezip görmek için yol çıkıldığında dağ ve orman manzaraları rahatlıkla görülebilir.

        Gölün oluşumu 1800’lü yıllara dayanır. Klaskur Yaylası yakınlarındaki bir tepede toprak kayması yaşanmış ve derenin önünün kapanması ile Karagöl oluşmuştur. 5 hektarlık bir alana sahip olan göl koruma altına alınmıştır. Şelale ve ağaçlarla kaplı bir alan olan Karagöl trekking için doğal parkurlara da sahiptir.  Gölün çevresi milli park olarak kabul edilmiştir. Aynı zamanda göl üzerinde sandal turları yapılmaktadır.

Artvin Karagöl Yol Tarifi

           Artvin ilinde Borçka Karagöl ve Şavşat Karagöl olmak üzere iki tane Karagöl vardır. Ulaşım açısından kıyaslandığında Şavşat Karagöl daha zor ulaşılan bir noktada yer alır. Borçka Karagöl’ün hem ulaşımı daha kolaydır hem de merkeze ve Kaçkar Dağı’na daha yakındır. Trabzon havalimanına uçakla gelip göle toplu taşıma ya da kiralık araçla erişilebilir. Doğrudan kendi aracıyla gelecekler için ise Doğu Karadeniz sahil yolu takip edilir, Artvin merkezden Borçka ilçesi yönüne gidilir. Gölün Artvin merkeze olan uzaklığı 60 kilometredir. Merkezden Borçka Macahel yoluna kadar 33 kilometre, bundan sonraki kısım ise 20 kilometredir. Karagöl tabelasından sonra ise 7 kilometrelik bir parkın içerisinde devam edilir.

            Artvin Hopa yolu üzerinde bulunan Borçka Karagöl Hopa’ya 36 km, Artvin’e ise 30 km’dir. Diğer şehirlerden bu alana otobüs seferleri düzenlenmektedir. Artvin kent merkezinden göle kadar olan tabelalar sayesinde ulaşım oldukça rahattır. Yolların asfalt olması sayesinde ulaşım konforlu şekilde tamamlanacaktır.

Artvin Karagöl Bungalov Evleri Konaklama Otel

           Artvin Karagöl konaklama otel seçenekleri içerisinde bungalov evler ön plana çıkmaktadır. Bölgenin doğal güzellere sahip olması taş ve klasik oteller yerine bungalovlara talebi artırmaktadır. Buralarda toplam tatil fiyatları konaklayacak kişi sayısı ve kalınacak gece sayısına göre belirlenir. Otele erken rezervasyon yapıldığında erken rezervasyon indirimlerinden yararlanılabilir. Otel kategorisinde üst sırada yer alan bungalov evler tam donanımlı olacak şekilde hazırlanmıştır. Bu evlerde ücretsiz wifi, mutfak, tv, saç kurutma makinesi, otopark, balkon, teras, sigara içilmeyen odalar, çamaşır makinesi, 24 saat açık resepsiyon gibi özellikler vardır. Ayrıca ağaç evler tekerlekli sandalyeye uygundur ve engelli otoparkına sahiptir.

             Artvin Karagöl bungalov evleri yılın her döneminde konaklama için tercih edilebilir. Merkezi ısıtma sistemi sayesinde odalar her mevsime uygun hale gelir. Bölgenin yeşil alan olması iklimi daha elverişli yapmaktadır. Özellikle Mençuna konakları doğaya uyumlu tasarımları ile hem yerli hem de yabancı turistleri ağırlar. Turistlerin taleplerine bağlı olarak konaklama seçenekleri daha da zenginleştirilebilir. Böylece tatilciler şehrin gürültüsünden uzak ve sakin bir tatil geçireceklerdir.

Artvin Karagöl Butik Otel

         Daha samimi ve sıcak bir tatil sevenler genellikle Artvin Karagöl butik otel seçeneklerini değerlendirir. Karagöl gezisinin daha uzun süre yaşanmasını sağlayan bu oteller kalacak yer sorununu ortadan kaldırır. Otel içerisinde günlük ihtiyaçları karşılayacak tüm eşyalar yer almaktadır. Yöresel yemekleri içeren restoran sayesinde doğal güzellikler gezilirken bölge yemekleri de öğrenilir. Bunlar arasında özellikle kara lahana çorbası ve sarması, mıhlama, turşu kavurması, kuymak, hamsili ekmek, kaygana, mısır ekmeği öne çıkar. Doğa manzarası eşliğinde profesyonel aşçılar tarafından hazırlanan bu lezzetlerin keyfi sürülür.

              Artvin Karagöl dağ evleri çevresi dağlar ile çevrili bir alan olup yemekleri kadar manzarasıyla da ilgi görür. Gölün ulusal park içinde yer alması otel dışında geçirilen vakti daha cazip hale getirir. Otelde gece boyu dinlenilip yöresel yemeklerin tadına bakıldıktan sonra doğa yürüyüşleri yapılabilir. Oteller hem yemekleri hem de konumu ve konaklama seçenekleriyle balayı çiftleri tarafından da tercih edilmektedir. Ekonomik tatil anlayışını sunan bu oteller yeni evlenen çiftlere özel hizmetlere sahiptir. Kayıt esnasında resepsiyon görevlileri çiftlere otel özellikleri hakkında ön bilgi vermektedir.

Artvin Karagöl Kamp Yerleri

               Artvin Karagöl dağ evleri çevresi doğal yeşil alanları sayesinde geniş kamp yerlerine sahiptir. Yeşil alanda konaklama zevkini yaşamak isteyenler için özel kamp alanları bulunur. Bu alan ücretli olup fiyatlar çadırın olup olmamasına göre değişir. Çadırı olan misafirler daha uygun fiyatlardan kamp yapabilir. Konaklama sırasında gerekli olan ihtiyaçlar Borçka merkezden satın alınabilir. Göl kenarında kamp kuranlar hem gece hem de gündüz göl manzarasını tadını çıkarabilirler. Ancak gölde balık tutma yasağı vardır. Bu nedenle balık yeme zevki tatil için tercih edilen otelden ve gölün yakınındaki restorandan karşılanabilir.

           Kamp sırasında içme suyu alandaki çeşmeden ve tuvalet ihtiyacı oraya özel tuvaletlerden giderilebilir. Karagöl kamp alanında telefon çekmektedir. Bu alanda kuru odun bulunmakta olup yer ateşi yakılmasına izin vardır. Bölge genelinde tilki, vaşak, çakal ve kurt gibi hayvanlar bulunur. Ancak kamp alanı bölgesi korumalı olduğundan herhangi bir olumsuz durum yaşanmamaktadır. Karagöl bölgesi doğa ile iç içe bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için en doğru adrestir.

Artvin Şavşat Karagöl Bungalov Evleri

        Artvin’deki Karagöl’lerden biri Şavşat bölgesinde yer alır. Burada konaklama için Artvin Şavşat Karagöl bungalov evleri tercih edilebilir. Doğallıktan ödün vermeyecek şekilde yapılan bu evler eşsiz doğa manzarası üzerine kuruludur. Doğa ile baş başa tatil yapmak isteyenler konaklama türü olarak bu ağaç evleri tercih ederler. Tatil için kalacak yer arayanlar doğanın merkezinde olan bu evlerde konaklayabilirler.

          Artvin Karagöl dağ evleri için yoğunluktan etkilenmemek ve istenilen tarihte konaklamak için erken rezervasyon yaptırılmalıdır. Rezervasyon sırasında eve giriş ve çıkış tarihi, konaklayacak kişi sayısı gibi bilgiler doldurulur. Rezervasyonlar hem internetten hem de telefondan yapılabilir. Telefon numaraları internet sitesinde iletişim kısmında yazmaktadır.

       Artvin Karagöl bungalov evleri doğal güzelliklere yürüme mesafesindedir. Doğa sporları, şelale manzarası, şehir merkezine yakınlık, tarihi bölgelere kolay ulaşım bu evlerin avantajlı yönleri arasında yer alır. Ağaç evlerde tatilciler istediği kadar kalınabilir ve Karagöl manzarasının tadı geniş geniş çıkarılabilir. Ağaç evlerin yazıl yeşillik kışın ise dağ ve kar manzarası görülmeye değerdir. Bahar aylarında ise havanın ılıklığı ve doğanın canlılığı tatilcilerin ilgisini çekmektedir.

Artvin Borçka Karagöl Bungalov Evleri

            Artvin tatili için otel ararken genellikle insanlar gezilip görülecek yerlere yakın olan konaklamaları tercih etmektedir. Farklı ağaç türleri ve yeşil alanlar ile çevrili olan Karagöl milli parkı çevresi talebin fazla olduğu bölgeler arasında yer alır. Artvin Borçka Karagöl bungalov evleri konaklama talebini karşılayacak pek çok olumlu özelliğe sahiptir. Dağ yayla evleri olarak da anılan bu evlerde balkon, banyo, bağımsız odalar, ahşap dekorasyon gibi özellikler mevcuttur. Bungalovlarda dört mevsim boyunca kapsamlı hizmet verilir. Günün her saati odalarda sıcak su olup dinlendirici bir tatil için her türlü detaya yer verilmiştir.

             Artvin Karagöl bungalov evleri özellikleri kadar fiyatlarıyla da dikkat çeker. Konaklama fiyatları her bütçeye uyum sağlar niteliktedir. Otelde hijyenik ve donanımlı odalar, güler yüzlü personeller, yöresel lezzetler, kusursuz hizmet anlayışı vardır. İsteğe bağlı olarak bungalov evler kısa süreli konaklamalar için de tercih edilebilir. Otel içinde keyifli vakit geçirmeyi sağlayacak aktiviteler düzenlenmektedir. Bu ve buna benzer hizmetler için tatilcilerden ekstra ücret talep edilmez. Ücretli hizmetler için ziyaretçiler kayıt esnasında bilgilendirilir. Bungalov evlerde özel otopark alanın olması kendi aracıyla gelen turistlere kolaylık sağlar. Standart beton binalara kıyasla daha farklı mimarinin olması bungalovlara olan ilgiyi artırır. Göl ve orman manzarası eşliğinde kahvaltı imkanı tatilcilere unutulmaz anlar yaşatmaktadır.

Borçka Karagöl mü daha güzel yoksa Şavşat Karagöl mü? İki Karagöl Arasındaki Farklar Nelerdir? Borçka Karagöl ile Şavşat Karagöl Arası Kaç Km?

            Artvin’de iki tane Karagöl vardır. Biri Borçka Karagöl Borçka ilçesi Aralık köyü yakınlarındadır. Şavşat Karagöl ise Artvin Şavşat ilçesinde Sahara milli parkı içerisindedir. İki göl arası yaklaşık 140 km’dir. İki göl arasında en belirgin fark nedir? Kısacası birini görsek yeterli mi? Yoksa iki gölü de mi görmemiz gerekir diye soru soranlar için:

          Borçka Karagöl’ün etrafında kalın yapraklı ağaçlar vardır. Bu ağaçların yaprakları mevsime göre sararır, yeşerir, bazı ağaçların yaprakları adeta boya ile boyanmışçasına kıpkırmızı bir hal alır. Kışın yapraklar dökülür ve karlar ile göl ve çevresi bembeyaz bir görünüm alır. Rengarenk ağaç yapraklarının göle yansıması da bir başka güzellik katıyor tabi ki. Oysa Şavşat Karagöl’de kalın yapraklı ağaçlar olmayıp iğne yapraklı çam ağaçları olduğundan her mevsim yemyeşil olup mevsime göre değişkenlik göstermemektedir. Sadece kar yağdığında kışın çam ağaçlarının üzeri beyaz örtü ile kapanır. Yani gölün etrafında mevsimlere göre renk değiştiren ağaçlar olmamasından dolayı hep aynı renklere sahiptir. Şavşat Karagöl’de çam ağaçlarının göle yansıması ve gölde simetrik bir şekil alması da görmeniz gereken en güzel görsellerden biridir.

Gönderen

Artvin Arhavi Mençuna Konakları

Mençuna Konakları Artvin Kamilet vadisinde ve Mençuna şelalesi karşısında yer alan konaklar müşterilerine tatil imkanları sunuyor. Artvin Arhavi'de ahşap bungalov evleri ile en güzel konaklama evlerini uygun fiyat seçenekleri ile sizlere konaklama imkanları.

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. Ahmet Atmaca

    Artvin karagöl bungalov evleri en güzel konaklama ve tatil yerleri. Ahşap bungalovlarda dağ ve orman manzaralı bungalov evler Artvin’de kalınacak yerler arasında en güzel mekan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.