Mençuna Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir? Artvin Arhavi Mençuna Konakları

Mençuna Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir? Artvin Arhavi Mençuna Konakları

Mençuna şelalesi

       MENÇUNA ŞELALESİ

 Mençuna şelalesi, pek çok doğa harikasına sahip olan Artvin’de bulunan, Türkiye’nin en yüksek şelalelerinden biridir. Şelale Artvin’de gezilip görülmesi gereken ve turistik yerler arasında en önemli bölgelerden biridir. Etkileyici doğasıyla ve günümüze bakir olarak ulaşabilmiş bitki örtüsüyle mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerimiz arasındadır. İlk önce Mençuna şelalesi Artvin ilinde olduğunu belirtelim. Bu yazımızda saklı cennet Mençuna şelalesi neredeMençuna şelalesine nasıl gidilir, Mençuna Şelalesi yol tarifi, Mençuna şelalesi konaklama nerede yapılır gibi sorulara cevap vereceğiz.

Mençuna Şelalesi Nerede?

       Artvin Arhavi Mençuna Şelalesi Doğu Karadeniz’in cennet güzelliğindeki şehri Artvin’in deniz ve dağlar arasına sıkışmış ilçesi Arhavi’de yer almaktadır. Şelale, ilçe merkezinin sadece 15 kilometre uzağında olup araba yolculuğu ve kısa bir süre yürüyüşten sonra erişim mümkün olmaktadır. Şelale yaklaşık 90-100 metre kadar bir yüksekliğe sahiptir ve 200 metre kadar aktıktan sonra Kamilet deresine dökülmektedir. Mençuna Konakları ise tam şelalenin Kamilet deresi ile birleştiği noktadadır.

Mençuna Şelalesine Nasıl Gidilir?

Uçakla gelinmesi durumunda şelaleye en yakın konaklama yerine ulaşmak için Batum Hava Limanından 30 km., Trabzon Hava Limanından ise 150 km’lik bir mesafededir.

        Araçla Rize istikametinden gelinmesi durumunda Mençuna Şelalesi’ne gitmek için Arhavi’ye henüz girmeden karşılaşılacak olan Ortacalar levhasını takip etmek yeterlidir. Bu noktaya gelindiğinde Ortacalar istikametine doğru sağ yola saparak ve şelaleye ait levhaları  de takip ederek gidilmelidir.

         Yol boyunca dere solda kalacak şekilde, Çifte kemer Köprüleri denilen taş köprülere kadar gidilir. Köprülerin olduğu yere gelindiğinde ise yine Mençuna Şelalesi tabelalarını takip ederek, mevcut dere sağda kalacak şekilde 3-3,5 kilometre araçla biraz dar yolda gidilir.

Mençuna Konakları

      Vardığınız bu noktada sizi Mençuna Konakları ve Mençuna Restaurant karşılayacaktır. Bu restoran bir müddet dinlendikten sonra arabanızı ister restoranın önüne park edebilirsiniz. İsterseniz de 100 metre daha ileriye park ederek, asma köprünün yanından itibaren 20-30 dakika arası bir yürüyüşle (yaklaşık 800 metre) şelaleye varabilirsiniz. Şelalenin rakımı tahminen 650-700 metre civarındadır.

           Artvin’in Hopa ilçesi istikametinden gelinmesi durumunda ise Arhavi ilçesine ulaştıktan sonra Ortacalar’a ait tabelayı takip ederek deredeki beton köprüden geçilir. Sonrasında soldaki yola saparak, yine Ortacalar yolu üzerinde yer alan yol ayrımından Mençuna Şelalesine ait tabelasını takip ederek şelaleye ulaşmak mümkündür.

          Eğer çok uzun mesafeden uçakla değil de arabayla geliyorsanız ve hangi şehirden geçeceğinizi bilmiyorsanız, telefonunuzun navigasyon veya haritalar uygulamasına Mençuna Şelalesi, Mençuna Konakları veya Mençuna Restoran yazarak size en yakın yol üzerinden gelebilirsiniz. Artvin Arhavi Mençuna şelalesi’ni görmek için hiçbir ücret vermeniz gerekmiyor. Yürümeyi sevmek ve doğa aşığı olmak yeterli.

Mençuna Şelalesinde Konaklama

         Mençuna şelalesinin hemen yanında yer alan herhangi bir otel veya pansiyon yoktur. Zira şelaleyi güzel yapan suyun akışı kadar, insan eli değmemiş görüntüsü ve tamamen doğal kalmış bitki örtüsüdür. Şelale yakınında kalınabilecek ve kalmaya değecek tek yer ise Mençuna Konakları’dır.

          Mençuna Konakları’na vardığınızda yöresel yemeklerle Karadeniz usulü bir ziyafet çekebilirsiniz. Yöresel yemeklerin ağılıklı olduğu Mençuna restoran ise alabalık, Akçabat köfte, otlu mıhlama, turşu kavurması gibi başka yerde kolay kolay bulamayacağınız çeşitler mevcut.

Mençuna Şelalesi Yorumları

           Şelaleye Mençuna Konaklarında bir müddet dinlendikten sonra gitmenizi tavsiye ediyoruz. Zira sizi yeşile, suya ve kuş seslerine doyacağınız, ancak biraz zorlu bir yürüyüş keyfi bekliyor. Yol boyunca aralıklarla dinlenebileceğiniz banklar mevcut olup  patika yol boyunca korkuluklar vardır. Artvin’deki şelale, Artvin gezilecek yerler arasında ilk sırada bulunmaktadır. Ziyaretçilerin internet üzerinden Arhavi Mençuna şelalesi hakkında yaptığı yorumları okursanız, kısa bir yürüyüş sonrası harika bir manzaraya şahit oldukları için çok memnun kaldıklarını göreceksiniz.

         Bu yazımızda Mençuna şelalesi nerede , Mençuna şelalesine nasıl gidilir ,  Mençuna şelalesi konaklama gibi başlıklarla sizler için gerekli bilgileri vermeye çalıştık. Senelerce unutamayacağınız tekrar gitmek isteyeceğiniz bir gezi için Mençuna şelalesini seçmenizi öneriyoruz.

Not: Şelaleye giderken yanınızda bir fotoğraf makinesi ile yüzmek isteyenler için şort veya mayo ile gitmezseniz pişmanlık duyabilirsiniz.

81 thoughts on “Mençuna Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir? Artvin Arhavi Mençuna Konakları

 1. Karadenizin birçok yerini görmüş biri olarak söylüyorum, burası gerçek KARADENİZ diyebilirim. Etrafta kalabalık görmek istemiyorsanız , sadece muhteşem doğayla başbaşa kalmak istiyorsanız açıkçası kafa dinlemek isttiyorsanız burası bulunmaz bir yer. Şelaleye ulaşmak için yürüdüğünüz o 1 kmlik yol hiç bitmesin diyebileceğiniz bir manzarada, şelaleye diyecek yok zaten harika. Bungalovlar çok temiz ve çok güzel, özellilkle balkonunda oturup o eşsiz manzarayı ve şelaleyi seyretmek insana huzur veriyor. Her şeyi bir kenara bırakın oradaki misafirperverlik ve güleryüzlülük herşeye değerdi. Yemekler çok güzel özellikle muhlama mutlaka deneyin.Güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız bulunmuz bir yer. Alican beye her şey için teşekkür ederim 🙂

 2. Aracınızı şelale lokantasinin önüne bırakıp patika yoldan yuruyuse başlıyorsunuz. Eğer hava yağmurlu ise yaninizda mutlaka yağmurluk olsun. Ayakkabilariniz sevdiğiniz bir ayakkabi ise yazik etmeyin çamurlar içine gireceksiniz yağmurlu havada. Asma köprü başında lastik ayakkabı kiraliyorlar. Yürüyüş parkuru çıkarken yorucu ama sonundaki manzara görmeye değer. Şelale üzerinde ikinci bir asma köprü var ordan karşıya geçtiğinizde solunuza bakın ve muhteşem manzaranin keyfini çıkarın.

 3. Boyle bir guzellik yok,muhtesem mutlaka ama mutlaka gidin ve gorun. Mençuna şelalesi görülmesi gereken mükemmel yer

 4. 1 km tırmanıştan sonra mükemmel bir doğa harikası. herkesin görmesi gereken bir yer tavsiye ederim yorgunluğunuz manzara karşısında kayboluyor

 5. Çok aşırı yorucu bir yolun sonunda ulaşılıyor. Şelaleye çıkan yolun onarılması, yapılması burasının daha iyi tanıtılmasına ve daha kolay ulaşılmasına vesile olacaktır. Girişi ücretsiz. Bir köprünün ardından yaklaşık 20 dakikalık çok yorucu bir patika yolu tırmanarak ulaşılıyor. Şelaleye benim nezdimde, negatif yönde söylenebilecek tek bir kelime bile yok. Doğanın karşısında ne kadar aciz olduğumu hissettirdi. Bu bilgi de bir efsanedir ama ilgi çekici: Şelalenin tepesinde bir hazine olduğu söylenir. Buraya tırmanıp gizli olduğu yeri bulmaya çalışan babayiğitler çok olmuş. Şunu da naklederek bitireyim: Bu şelalenin oluşturduğu doğal küvetlerde yüzüp, karpuz kavun yemek, dahası belki rakı içmek çok keyifli olabilir.

 6. Güzel bi mekan. Patikadan yürümek ayrı bir güzellik katmış mekana. Doğayla iç içesiniz.

 7. Arhaviden çifte köprüye kadar yolda sıkıntı yok fakat göprüden geçip sağa döndükten sonra yol tek arabanın sığacağı büyüklükte (tahmini2-3km) ara ara cepler var onları ezberleyin karşınız araç çıkarsa ya siz ya o geri geri gitmeli. Neyse aracı Tesisin oraya bıraktıktan sonra 15-20 dk dar patika tahta taş karışımı merdivenlerden çıkarak olağanüsütü manzaraya kavuşuyorsunuz. Mutlaka yanınıza su alın çok susarsınız.

 8. Yaşlı ve 6 yaşın altındaki çocuklar için zor bir parkur. Yürüyüş yolu bol çamurlu. Muazzam bir şelale ve etrafta “çevreciyim” diye dolaşan yurdum insanının çöplerini görebilirsiniz.

 9. Gerçekten çok güzel doğa harikası bir yer. Yaz sezonunda gitmenizi tavsiye ederim. Aile turumuz ile geldik buraya hayran kaldık. Bebekli ve çocuklu kişilerin tirmanmasi zor bir etap. Mutlaka tavsiye ederim. Resimlerimizi görme imkanınız var.

 10. Hopa-Arhavi arasi, ortacalar köyü çifte köprüden 4 km ileride. Yol genisligi İrmak kenarinda tek aracin gecebilecegi kadar, arac sonrasinda 1 km’lik tirmanma-yürüyüş parkuru var. 1 km’lik parkur gozunuzu korkutmasin, dinlene dinlene manzaraninda tanidini cikararak tirmanabilirsiniz. Aralarda su icebileceginiz dogal musluklar mevcut:) Parkur zorlu ama kesinlikle tavsiye ederim.
  2

 11. Mükemmel bir doğa harikası. Ulaşımı biraz sıkıntılı olsa da kesinlikle değer.

 12. Yarım saatlik zorlu bir yürüyüşün ardından ulaşılabiliyor. Tek kelime ile muhteşem. Yemyeşil ormanın içinde harika bir şelale. Mutlaka görülmesi gereken bir yer. Yaz sıcağında gittiğinizde şelaleden gelen damlacıklarla serinliyorsunuz. Kesinlikle yine gideceğim.

 13. Tam bir doğa harikası.yolun zorluğu gözünüzü korkutmasın sonundaki mükafat büyük

 14. Karadeniz sahil yolundan ayrılıp dere boyunca uzanan (sel, yağmur bozmamışsa), her otomobilin gidebileceği tali yolu takip ederek şelalenin aşağısında park ediyorsunuz. Tabelalara bakarak şelalenin nerede olduğunu tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Tabii yakın diye düşünüyorsunuz. Ama yanılıyorsunuz, son derece dik bir patikadan tırmanışa geçiyorsunuz. “Hemen şuradadır, az daha ilerdedir” derken nefes nefese kalıyorsunuz, ama o kadar yamacı tırmandıktan sonra da geri döneniyorsunuz!.. en az 20 dk’lık bir tırmanışsonunda…Nihayet şelale!.. Ama tüm yorgunluğunuza değer!.. Eşsiz bir güzellik!.. YaZın sıcak aylarında yanınıza mayo alın, yüzün!..

 15. Burdan belediye başkanlığına sesleniyorum.
  Madem bu yer turistik yer diye internete koyulmuş neden yolları yapılmıyor çifte köprüden Sonra 4 km gidiliyor ondan sonra 1 km yürüme mesafesi var ama o 1 km değil 5 km sanki sinirlerim bozuldu sakın ama sakın gitmeyin gidenin aklına şaşarım!!!

  SAKIN!!! SAKIN!!! SAKIN!!! SAKIN!!!

 16. Çıkarken patikada sol taraftan akan kaynak suyu yolu daha keyifli hale getiriyor. Yukarıya çıkarken harcanan efor, şelaleye vardığınıza kesinlikle değiyor

 17. Mençuna Şelalesi, Arhavi-Hopa taraflarına gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri. Çifteköprü’ye kadar geldikten sonra sağa giden yolu takip etmeniz yeterli. Yürüyerek çıkmayı düşünenler tabeladaki 3 km yazısını dikkate almayınız. Yürümüş biri olarak söylüyorum 10 km gibi geliyor o yol 🙂 arabanız yoksa otostop çekiniz.
  Daha sonra arabanızı çay alım yerinin yanına çekebilirsiniz. Buradan sonra yol patika ve tırmanarak çıkmanız gerekiyor (800 m kadar). Biraz zor olsa da şelalenin o muhteşem görüntüsü bütün yorgunluğunuzu alıp götürüyor. Çıkmışken bol bol fotoğraf çekinin, böyle bir doğa harikası kolay kolay bulunmaz. 🙂

 18. Doga severlerin kesinlikle ziyaret etmeleri gereken yer bol o2 temiz hava dere orman …. daha ne olsun

 19. Muazzam bir şelale… araç yolu çok kötü, arabanın içine etti? yaklaşık 1 km yürüyorsunuz …asmalı köprülerde heyecanı ve adrenalini de yaşayacaksınız… kesinlikle tavsiye ederim ancak burada yemek yemeyi tavsiye etmem…
  2

 20. Muthis, gittiginizde muhakkak orda yuzun. Giderken cifte koprude aracinizi birakip selaleye kadar 3 km yuruyun derim doga cok iyi.

 21. Artvin’de gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden en önemlisi mençuna şelalesi. Mükemmel yer, doğa harıkası

 22. Harika bir selale ancak yolu cok uzun. Aractan indikten sonra 1 km kadar daga cikiyorsunuz.

 23. Zor ve uzun bir yuruyusun ardindan sizi muazzam bir doga harikasi karsiliyor. Mutlaka gidin gorun memleketteki bu gizli cenneti.

 24. Mençuna şelalesi, Türkiye’de bu şelaleden daha büyük şelale yok. Şelaleye çıkmak biraz yorucu olsa da çıktığınızda yorgunluğunuz adeta çıkıyor. Artvin bölgesi ve civarında kesin gezilme ve görülmesi gereken bir yer.. mutlaka gidin.

 25. Hava yağmurlu gibiyse ayakkabı önemli botla çıkmak daha iyi bir tercih, yanınızda yağmurluk olsun şelaleden su serpintisi çok oluyor rüzgarla beraber üşütebilir. Yokuş biraz zorlu ama değiyor.

 26. Mençuna şelalesine yaklaşık 800 metrelik bir tırmanışla ulaşılan Harika bir yer,gittiğinizde hava güzel olursa sizin için daha iyi olur,suya girebilirsiniz,çocuklarla çıkması kolay olmuyor hatırlatayım ,birde yağmur yağıyorsa

 27. Muhteşem bir habitatın içerisinde yaklaşık 20 dakikalık yürüyüşten sonra harika bir şelaleye ulaşıyorsunuz. Etrafı kısa süre dinlenecek kadar müsait. Oldukça bakir sayılır. Yol boyunca karşınıza çıkan pınarlardan doğal kaynak sularından içmeyi de ihmal etmeyin

 28. Arabayla Arhavi ilçesinden 25 km olması gerekir.yol üzerindeki restorandan yöresel yemekler lezzetli olabilir.yaniniza küçük su şişesini alarak yol üzerinden soğuk sulardan içerek önce asma köprü ve patikalardan ortalama 30 dk mesafede çıkabilirsiniz gitmeye ve zorlanmaya değer.

 29. Arabayla belli bir yere kadar gelebiliyorsunuz sonrasında yaklaşık 45 dk patika bir yoldan yürümeniz gerekiyor.

 30. Bu kadar dik yokuşu tırmanıp ta şelalenin buz gibi suyuna girmeden inmek olmaz. Mayonuzu, şortunuzu da almayı unutmayın.

 31. Tek kelimeyle harika bir şelale yürüyüş parkuru çok güzel biraz yorucu ama kesinlikle görülmeye değer manzarası süper artvinin arhavi ilçesine 25 km civarı şelale yolunun başlangıcı ile sonu 700 mt dir görmenizi kesinlikle tavsiye ederim…

 32. sakın olaki oraya kadar gidip de geri dönmeyin çıkın çıkın yukarı şelaleye harika yer köprü felan muthiş uzerınıze yagmurluk alın ınceki şelaleye daha fazla yaklaşın

 33. Gezi lips görülmesi gereken bir yer. Doğa yürüyüşü ve 15 dk tırmanış sonrası göreceğiniz manzara sizi çok mutlu edecektir. Orada yüzmeyi de unutmayın

 34. Restoranın önüne kadar yol dar olsa da binek arabalarla gelmek mümkün. (Ama restoranın fiyatları biraz yüksek, tok gelmenizi öneririm.) Sonrasında 700-800 metrelik doğal bir patika yolu tırmanarak şelaleye varıyorsunuz. Manzara eşsiz, tırmanış da gayet keyifli ama bu yol yaşlılar ve küçük çocuklar için zor olur. Yanınıza da yedek ayakkabı almanızı öneririm. Hava güzelse şelale dibindeki gölette yüzmek de mümkün. Bölgedeki diğer şelalelerle kıyaslayacak olursam: 1- Palovit, 2-Ağaran, 3- Mençuna şeklinde sıralarım.

 35. Selale cok guzel ancak tehlikeli bir yoldan yukari cikiyorsunuz vahsi hayvanlarla karsilasma ihtimali var

 36. doğa yürüyüşü için birebir. çifte kemerli köprüden şelaleye kadar güzel bir parkur.

 37. Çamurlu patika yolda yokuş yukarı yarım saat yürüyeceğinizi göz önünde bulundurarak uygun ayakkkabı tercih edin. Manzara görmeye değer!

 38. mençuna şelalesi, mençuna şelalesi artvin, mençuna şelalesi ekşi, mençuna şelalesi hava durumu, mençuna şelalesi kaç metre, mençuna şelalesi kaç km, mençuna şelalesi nerede, mençuna şelalesi yüksekliği, mençuna şelalesi otel, mençuna şelalesi kamp, mençuna şelalesi artvin, mençuna şelalesi arılı köyü/arhavi/artvin, arhavi mençuna şelalesi nasıl gidilir, arhavi mençuna şelalesi kaç km, arhavi mençuna şelalesi harita, artvin mençuna şelalesi nasıl gidilir, artvin mençuna şelalesi nerede, mençuna şelalesi bilgi, mençuna şelalesi hakkında bilgi, mençuna şelalesi hakkında kısa bilgi, mençuna şelalesi ekşi, mençuna şelalesi nasıl gidilir, artvin mençuna şelalesi nasıl gidilir, mençuna şelalesi harita, mençuna şelalesi hava durumu, mençuna şelalesi hopa arası kaç km, mençuna şelalesi hakkında kısa bilgi, arhavi mençuna şelalesi harita, mençuna şelalesi kaç metre, mençuna şelalesi kaç km, mençuna şelalesi kamp, mençuna şelalesi konaklama, mençuna şelalesi hakkında kısa bilgi, kamilet mençuna şelalesi, mençuna şelalesi map, mençuna şelalesi kaç metre, mençuna şelalesi nerede, mençuna şelalesi nasıl gidilir, artvin mençuna şelalesi nasıl gidilir, artvin mençuna şelalesi nerede, mençuna şelalesi otel, mençuna şelalesi rakım, rize mençuna şelalesi, mençuna şelalesi turu, mençuna şelalesi tur, şelale mençuna turizm, şelale mençuna tur, mençuna şelalesi yol tarifi, mençuna şelalesi ulaşım, mençuna şelalesi video, mençuna şelalesi vikipedi, kamilet vadisi mençuna şelalesi ve çiftekemer köprüsü, mençuna şelalesi yolu
  mençuna şelalesi yüksekliği, mençuna şelalesi yol tarifi

 39. Yaklaşık 1 km’lik bir tırmanıştan ve yorgunluktan sonra, harika bir şelale görüntüsüyle tüm yorgunluğunuz uçup gidiyor. Kesinlikle değiyor. Çok güzel bir yer. Umarım, burayı ziyaret edenler, doğayı koruma, temiz tutma ve doğallığı bozmama konusunda daha dikkatli olurlar. Çünkü bu güzelliği, torunlarımızın da görmeye, yaşamaya hakkı var.
  Öneri: Yaz aylarında yanınızda mutlaka mayo bulundurun.

 40. Yaklasik 30 dakika patikalardan yesile doya doya yukari bir tirmanis sonrasinda olaganustu bir manzaraya ulasiyorsunuz .muhtesem bir yer mutlaka gorulmesi gerekir.yaniniza kucuk bir sise su alin.donustede selale suyundan doldurabilirsiniz

 41. Türkiyenin en muhteşem şelalesi, Karadenizde görmeden geçilmemesi gereken yerler arasında

 42. Şelaleye varana kadar hafif parkurda yürüyüş yapıp sonrasında adma köprüden geçip şelalenin muhteşem görüntüsüne kavuşabilirsiniz.

 43. Şelaleye yaklaşık zahmetli 800 m tırmanış sonrası, harika bir çağlayan sesi ve görüntü

 44. Görülesi bir şelale. Araç yolu bitiminden itibaren 800 metre civarında bir tırmanma yolu var. Yağış olmuşsa çamuru var. Manzara yorulmaya değiyor.

 45. Araba ile belli bir kısıma kadar gidebiliyorsunuz. Sonrasında dik yokuşlar, merdivenler çıkmanız gerekiyor. Patika yol sizi yorabilir ama sonrasında muhteşem bir güzellik sizi bekliyor. Şelale çok heybetli. Şelale nin aktığı doğal gölete yüzebilirsiniz. Yanınızda deniz ayakkabısı bulundurun. (Şelale nin bulunduğu yerde yiyecek satışı yok.Patika yolun başladığı yerde yiyecek mısır çay satışı yapılıyor.)

 46. Şelaleye ulaşmak için yaklaşık 2 km çok dar bir patikadan yürümek gerekli. Sürekli yağmur attığı için patika çamur ve kaygan. Uygun ayakkabı getirmenizi öneririm. Patika bittiğinde şelalenin bir kısmı görünüyor. Aaaaa bu muymuş diye bir hayal kırıklığı oluyor. Ancak birkaç adım sonra solda asıl manzara görününce tüm yorgunluklar gidiyor. İşte fotoları…

 47. 800 metreyi yürüyerek gitmeniz gerekiyor. ama öyle bir 800 metre ki 5 km yoldan daha zorlu. yol bozuk, korkuluklar sağlam değil, merdivenler balçığa batmış. arada mutlaka yağmur da yağar… fakat en sonunda bence Türkiye’nin en güzel şelalesini görürsünüz… muazzam bir şelale gerçekten.

 48. Karadeniz turunda gordugumuz en güzel şelaleydi. Araçla bir yere kadar geliyorsunuz. Sonra patika yoldan 25-30 dk yuruyorsunuz. Ayakkabılarını çamur olacaktır onleminizi alın.

 49. O kadar zorlu yokuşlardan sonra sanki saklanmış bir inci gibi karşımıza çıkan şelaleyi gördüğümde çok etkilendim turkiyenin en guzel şelalesi yorgunluğa ve sinire birebir ilaç mutlaka görülmesi gereken doğa harikası

 50. Uzun bir patika yoldan yürüyerek ulaşılan ama mutlaka ulaşılıp görülmesi gereken bir doğa harikası, şelaleye giderken yağmurluk götürmekte fayda var zira oraya kadar gidince köprüden de geçmek isteyeceksiniz ve çağlayan su zerrecikleri her tarafınızı saracak.

 51. Arhavi ilçe merkezinden 16-17 km uzaklıkta bulunuyor, özel araçla gidilebileceği gibi ilçe merkezinde bölgeye tür düzenleyen minibüslerle de ulaşım sağlanabilir. Yaz ayları tatil günlerinde araç ve insan yoğunluğu olabiliyor. Çifte Köprü mevkiinden sonra yolun 4 km lik kesimi genellikle tek şeritli, yer yer yol genişliyor. Araçla ulaşım bittikten sonra sağlıklı etişkinler için 25-30 dk lik bir tırmanma parkuru ile şelaleye ulaşılıyor. Bu anlamda güzel bir hiking trekking noktası ?yürüyüş yolu doğası gereği zemin nemli ve çamurlu, dönüşte çamur temizlemeye hazır olun. Şelaleye vardığınızda her şeye değdiğini hissedeceksiniz. Ve aklınızdan geçen “bu suya girmeliyim” duygusu sizi esir alacak, suya girmek için hazırlıklı gelin ? dönüşte gördüğünüz restoranda yöresel yemekleri tadabilir, güzel bir yorgunluk ve keyif çayı içebilirsiniz. Özetle buraya kadar gelmişken gidilesi, girilince pişman olunamayacak muhteşem bir doğa güzelliği.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.