Ayder Kaplıcaları Fiyatları 2024, Artvin Arhavi Mençuna Konakları

Ayder Kaplıcaları

 

AYDER KAPLICALARI

         Ülkemiz her konuda olduğu gibi kaplıca konusunda da cennet kadar güzel mekanlara sahiptir. Kaplıcalar kimi insanların sağlık kimi insanlarında turizm amaçlı ziyaret ettikleri gerçekten hoş yerler olarak hafızalarımıza kazınmıştır. Ayder kaplıcaları da ülkemizdeki sağlık kaplıcalarına verilebilecek en güzel kaplıcalardan biridir. Bu kaplıca eşsiz güzelliklere sahip olan ülkemizin kuzeyindeki Rize kentinde yer almaktadır. 5-6 sene öncesine kadar sadece bir kaplıca olan Ayder kaplıcaları o tarihten itibaren resmi olarak sağlık kaplıcaları kategorisindeki yerini almıştır. Her yıl binlerce hasta insanın bu kaplıcaları ziyaret etmesi ile bir çok değişiklik gerçekleşmiştir. Bu yazımızda Ayder kaplıca giriş ücreti 2024, Ayder kaplıca su sıcaklığı, Ayder kaplıca otel ve Ayder kaplıca iletişim bilgilerine yer vereceğiz.

Kaplıca Su Sıcaklığı

         Ayder kaplıcalarının su sıcaklığı standart olarak havuzlarda 42 derece sıcaklıktadır. Ancak yer altından çıkış sıcaklığı ise 55 derece sıcaklıkta olan bu su renksiz, berrak ve kokusuzdur. Romatizma ve eklem ağrıları gibi bir çok rahatsızlığa birebir çözüm sağlamaktadır. Ayder kaplıcalarında 25 adet ikişerli grupların kullanabileceği havuzu, 8 adet özel odası, sıra şeklindeki banyoları ve bir çok apart odalarıyla 365 gün 6 saat tüm ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Ayder kaplıcalarının içerisindeki tesisin toplam kapasitesi yaklaşık olarak 300 kişidir. Bunun yanında Ayder yaylasında kaplıca hizmeti de veren Ayder otelleri de bulunmaktadır. Otel ve apart odalarda hem konaklamanızı yaparken hem de kaplıcaların hizmetinden de yararlanmanız mümkündür. 

      Ayder kaplıcaları giriş ücreti diğer merak edinilen konulardan biridir. Ayder kaplıca giriş ücreti 2021 yılında havuza giriş ücreti kişi başı 30-tl’dir. Havuza girecek kişiye şort, peştemal, havlu ve saç kurutma makinesi ücretsiz verilmektedir. Ücret ödemesi yapılan havuzlarda süre sınırlaması olmayıp istediğiniz kadar kalabilirsiniz.

Aile Kabinleri

      Ayder kaplıcaları aile kabinleri (karı-koca) için fiyatı ise bir saati 100-tl olup 7 ile 10 yaşına kadar çocukları da yanınıza olmanız mümkündür. Ayni şekilde özel kabinlerde de şort, peştamal, havlu ve saç kurutma makinesi ücretsizdir.

        Ayder’deki kaplıcalar aile refahı ve güveni açısından aileler için de ayrı odalar ve tesis bölümleri oluşturmuştur. 42 derecedeki standart sıcaklıktaki havuzlar bayan ve erkekler için farklı olarak dizayn edilmiştir. Ayrıca tesiste çocuk havuz ve banyoları da bulunmaktadır. Ayder kaplıca su sıcaklığı oldukça iyi ve şifalıdır.

            Ayder kaplıcaları fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi tesisleri ile hastalar tüm gün boyunca sağlıklarına şifa katmaktadır. Uzman sağlık personellerinin desteği ile sıcak havuzlar içerisinde bir çok hastaya fizik tedavi uygulanmaktadır. Başta çevre şehirlerden gelen hastalar olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden gelen turist ve hastalar Ayder kaplıcalarını gece gündüz kullanmaktadır. Ayder kaplıcalarının suyunun hastalara şifalı geldiği uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Kaplıca suyunun sıcaklığı, içeriğindeki organizmaları, kimyasal maddeleri, havadaki nem oranı, havanın sıcaklığı, basınç ve rüzgarın da etkisi ile bir çok hastalığı geçirdiğine de şahit olunmuştur.

Ayder Kaplıcaları Otel Fiyatları

Ayder kaplıca fiyatları ve Ayder kaplıca otel pansiyon fiyatları yapılan hizmetlere göre fazla farklılık olmadan değişiklik göstermektedir. Ayder kaplıcalarında 3 gün 2 gecelik tek kişilik bir ziyaret 400-1500-tl arasında bir fiyat göstermektedir. Toplu ziyaretlerde çok büyük kolaylıklarda sağlanmaktadır. Tesislerdeki oteller ve pansiyonlar her bütçeye uygun oda barındırmaktadır.

Ayder Yaylası Giriş Ücretleri 2021

Giriş Tarifesi                       Giriş Ücreti

Minibüs                                 25-Tl

Midibüs                                60-Tl

Otobüs                                 95-Tl

      Ayder kaplıcaları iletişim bilgilerine internet adresinden ulaşmak mümkündür. Ayder kaplıcaları Rize Çamlıhemşin ilçesine 18 km mesafedeki tesislerde hizmet vermektedir. Ayder kaplıca iletişim telefon numarası da 0 464 657 21 02 ile 0 464 657 21 03 tür.

Önemli Not : Ayder kaplıcaları 2 yıl önce yıkılmıştır. Yeni büyük termal tesis yapılmaktadır. Şu anda inşaat halinde olup bir aksilik olmazsa 2022 yılı sonuna doğru halka hizmet vermeye başlayacaktır.

Ayder kaplıcaları, ayder kaplıca giriş ücreti 2021
Mençuna şelalesi
Gönderen

Artvin Arhavi Mençuna Konakları

Mençuna Konakları Artvin Kamilet vadisinde ve Mençuna şelalesi karşısında yer alan konaklar müşterilerine tatil imkanları sunuyor. Artvin Arhavi'de ahşap bungalov evleri ile en güzel konaklama evlerini uygun fiyat seçenekleri ile sizlere konaklama imkanları.

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

5 yorumlar

 1. Ayfer uyumaz

  Osmanlı dönemi yıllarından beri şifalı suyu ile ilgi gören Ayder 1987 yılında turizm merkezi olarak ilan edilmiş, romatizmal hastalıklar, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarına şifa verdiği bilinmektedir. Kaplıca suyu 260 metre derinlikten ve 55 derece sıcaklığındaki suyun kaplıcalarından faydalanılabilmesi için bir çok modern tesisler yapılmıştır. Tedavi olmak için kaplıca suyuna girmek, içmek, banyo yapmak yada yüzmek gerekir. Ayder kaplıca sularının sindirim, sinir, dolaşım ve boşaltım sistemlerine iyi geldiği ve uzmanlar tarafından tavsiye edildiği bilinmektedir.

 2. Ayder Yaylası | Ayder Yaylası Otelleri | Artvin Otelleri

  […] Ayder Kaplıcaları […]

 3. Mamut eker

  Ayder kaplıcaları Ayder yaylasının en önemli özelliklerinden biridir. Ayder yaylası ayni zamanda havası doğası manzarası ormanı ve ve doğa yapısı ile tatil yapılacak önemli yerlerden biridir. Ancak son zamanlardaki çarpık yapılaşma insan yoğunluğu, özellikle arap turistlerin oldukça ilgi gösterdikleri yerlerden biridir. Ayder yaylaları ile de çok meşhurdur. Ayder yaylasınını yukarılara doğru gidildikçe bir çok yaylalar vardır. Yaylaların manzaraları doğanun dokusu, soğuk suları ile meşhur yaylalardır. Ayder yaylasında gezip görebileceğiniz bir çok yerler vardır. Ayder yaylası otelleri görünümü ile adeta kartpostal gibi yamaçlarda konumlanmıştır. Uygun ve indirimli Ayder otel fiyatlarında da faydalanabilirsiniz.

 4. aynur eren

  Ayder kapalıcaları, Ayder yaylasında bulunan kaplıcalardır. Ayder yaylasında 50-55 derece sıcaklığında yeraltından çıkan şifalı sulardır. Ayder yaylasında ailenizle doğa içerisinde hem tatil yapıp hemde sağlığınız ve romatizmal hastalıklara iyi geldiği ayder yaylası otel havuzlarında tatil imkanları. tavsiye ederim

 5. Ece yıldırım

  Ayder kaplıcaları, ayder kaplıcaları otel fiyatları, ayder kaplıcaları iletisim, ayder kaplıcaları pansiyon fiyatları, ayder kaplıcaları faydaları, ayder kaplıcaları fiyatları, ayder kaplıcaları su sıcaklığı, ayder kaplıcaları aile, ayder kaplıcaları bilgi, ayder kaplıcaları çalışma saatleri, çamlıhemşin ayder kaplıcaları, ayderde kaplıca, ayder kaplıca evleri, ayder kaplıcaları faydaları, ayder kaplıcaları fiyatları, ayder kaplıcaları otel fiyatları, ayder kaplıca fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi tesisleri, ayder kaplıca otel fiyatları, ayder kaplıca fizik tedavi ve rehabilitasyon merkez, ayder kaplıca fiyat, ayder yaylası kaplıcaları fiyatları, ayder kaplıcaları pansiyon fiyatları, ayder yaylası kaplıca faydaları, ayder kaplıca giriş ücreti, ayder kaplıcaları iletisim, ayder kaplıcası neye iyi gelir, ayder kaplıcaları konaklama, ayder kaplıcaları konaklama fiyatları, ayder kaplıcaları telefon, ayder kaplıcaları nerede, ayder kaplıcası neye iyi gelir, ayder kaplıcalarına nasıl gidilir, ayder kaplıcaları otel fiyatları, ayder kaplıcaları otelleri, ayder kaplıca otelleri, ayder kaplıca otelleri fiyatları, ayder kaplıca oteli, ayder kaplıcaları özellikleri, ayder yaylası kaplıca otelleri fiyatları, ayder kaplıcaları özellikleri, ayder kaplıcaları pansiyon fiyatları, ayder kaplıca pansiyonları, ayder kaplıca pansiyon, ayder kaplıcaları rezervasyon, ayder kaplıcaları rize, ayder kaplıca tesisleri rize, ayder kaplıcaları su sıcaklığı, ayder kaplıca saatleri, ayder kaplıcaları çalışma saatleri, ayder kaplıcaları telefon, ayder kaplıca tesisleri, ayder kaplıca tel, ayder kaplıca tesisleri rize, ayder yaylası kaplıca termal oteller, ayder kaplıca fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi tesisleri, ayder kaplıca fizik tedavi ve rehabilitasyon merkez, trabzon ayder kaplıcaları, ayder kaplıca giriş ücreti, ayder yaylası kaplıcaları, ayder yaylası kaplıcaları fiyatları, ayder yaylası kaplıca faydaları, ayder yaylası kaplıcası, ayder yaylası kaplıca otelleri fiyatları, rize ayder yaylası kaplıcaları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.